shadow

Про сучасні події в Україні

Винесу з коментів до http://artem-r.livejournal.com/374752.html :

Жили-были два брати в соседних квартирах. Старший был здоровяк и алкоголик, младший тоже алкоголик, но здоровье было не ахти. Они любили запойно побухать, старший брат разливался пьяными речами о любви к младшему (прочем, так же часто они и грызлись). Пока у младшего брата здоровье не выдержало и его не увезли в отделение интенсивной терапии, где он провалялся три месяца. Побывал он тогда при клинической смерти, всерьез о жизни задумался — и подумал, что так жить больше нельзя, что теперь будет год не бухать (а потом только по праздникам) и нормальную работу найдет. Выписался, приехал домой, заходит к брату, а тот в жестоком запое. Рассказал младший, что мол так и так, хватит бухать. Старший на него посмотрел, хлопнул еще литр — и у него белочка началась, узрел он чертиков вместо младшего. «Ах ты ж сука, обуел совсем, меня не уважаешь, сейчас беса буду выгонять, это все эти западные врачи суки виноваты, я ж не буду один бухать!» — и сорвался махать кулаками. Младший забежал в свою квартиру, успел закрыться на замок в гостинную, старший же до сих пор орет в коридоре его квартиры «Сука выходи, буду беса выгонять!» на весь дом и ломает дверь. Так вот, это ваше настроение в моей аналогии — это больше крик «Вызовите санитаров, кто-нибудь!».
GuyFox

Про тітушок

Недавно в ефірі на Громадському був колишній голова СБУ часів Ющенка, він розповів немало цікавих речей. Але було питання, на яке він не міг відповісти: хто такі тітушки, чому вони так організовано полізли з усіх щілин, як влада їх організовує, хто конкретно цим займається в таких масштабах.

Після недавніх суперечок в інтернеті стало зрозуміло, що їх існування вимагає пояснення, інакше вони можуть виявитись просто продуктом діяльності ЗМІ (як не так давно опозиція знецінила слово «провокатор», застосовуючи його до кожного радикала і людей із симпатіями до радикалів, хоч справжні провокатори також мали бути).

Те, що влада одномоментно змогла найняти стільки напівкримінальних елементів, виглядає не дуже правдоподібно: навіть із такими грошима організація цього всього могла займати немалий час. І зараз у мене є гіпотеза, яка проходить хоча б елементарне лезо Оккама: тітушки насправді організовувались на вибори 2015-ого. Янукович навіть із колосальним адмінресурсом і можливістю підкупу виборців у 2004-му побачив, що це не достатній інструмент для забезпечення перемоги на виборах. Тому, швидше за все, мав почати шукати запасні інструменти. Міліція навіть за часів недавнього беззаконня була частково зв’язана рамками пристойності та статуту, до того ж це досить бюрократична і неповоротка організація, яка добре працює в довгій перспективі, але на виборах, коли все вирішують дні і години, не те. Можливо, саме тоді організатори майбутніх виборів могли подумати про тактичні групи із напівкриміналу: вони не зв’язані жодною законністю, відповідальність за них ніхто не несе (а з контрольованою міліцією і придушуваними ЗМІ легко сховати кінці в воду), вони мобільні, непередбачувані. І я підозрюю, що якби не повстання зараз, весь цей сірий слиз у набагато більших масштабах вивалився б на виборчі дільниці та акції протесту в 2015-ому.
sicp

Маленькі відкриття дня

Цікава поведінка Guile (реалізація Схеми від GNU) на виразах ( . val): він просто повертає val, тоді як інші інтерпретатори видають синтаксичну помилку.

Ще виявив для себе існування таких форм лямбд: (lambda args (display (length args))). Раніше якось не задумувався, як завести лямбду із змінною кількісьтю аргументів без фіксованих початкових (як у (lambda (fst . rst) (display (cons fst rst))) ).
bartson

SECDScheme news: vectors, strings, i/o

Стан справ у моїй віртуальній машині SECD: після того, як я таки наважився ввести в її пам’ять heap для масивів, все понеслось із великою швидкістю і зараз це уже більше Scheme, ніж PicoLisp.

Масиви довго мене лякали і я читав статті про опис масивів залежними типами, здригаючись від перспективи виставити в відносно функціональне середовище явний set! над пам’яттю. Але коли я таки написав масиви, код сам все прояснив: vector-set! (присвоєння клітинці значення) написався сам собою як явний drop попереднього значення в клітинці масива і init_with_copy іншим значенням. Таким чином: у мене є масиви, на яких я можу робити мутабельні операції через vector-set!, вони відносно контрольовані і в достатній мірі нагадують IORef — сам масив це тільки незмінний handle, посилання на реальну пам’ять в кучі. Мене також лякала комбінація reference counting та володіння клітинок масивами — але копіювання значень також дуже просто все вирішило: «звичайна», спискова куча не може володіти клітинкою із масива, вона лише може отримати копію значення, отже, клітинка масива завжди має неявний refcount 1 (хоч на сам масив можуть посилатись скільки завгодно клітинок будь-звідки).

Коли в мові є масиви, рядки робляться елементарно: CELL_STR трактує свою пам’ять не як масив клітинок (як CELL_ARRAY), а як набір байт, причому для приємної розминки я вплиляв туди ще й власне декодування/кодування UTF-8 (конструктивна критика вітається), так що string-length рахує правильну кількість codepoints (да, я знаю різницю між символом і codepoint).

Вчора дописав тип CELL_BYTES, який відповідає схемівському bytevector та підтримку його синтаксису (#u8(77 101 108 108 111 0) - представлення в ASCII рядка "Hello").

I/O довго зводився до двох опкодів, READ та PRINT, які приблизно відповідали нативній реалізації (read) та (write). Недавно це змінилось: з’явився тип клітинки CELL_PORT, за яким можливі два бекенда: рядковий (у пам’яті) та POSIX-файловий (тобто схемівські (open-input-string "data here") та (open-input-file "/path/to/file.scm"). Це одразу абстрагувало проблеми із тим, як SECD працює всередині мого недоядра, де досі немає файлової системи і де дані вкомпільовуються в бінарник). Таким чином, зараз уже працюють open-input-file, open-input-string, read-char, read-string, close-port. Вивід (open-output-file, write-string, etc) досі не неписаний, але в разі потреби напишеться за десять хвилин.Про підтримку платформ: збирав SECD на Андроїді в TerminalIDE, поки що не працює через закриті дефолтні stdin та stdout. Також вкомпільовував у свою спробу написати POSIX-подібне ядро, COSEC. І основна платформа, звичайно ж, POSIX.Ще один амбіційний напрямок — додати в машину зелені потоки та неблокуче I/O. Це, звичайно, потребує, щоб усі нативні операції мали свій watchdog, який обмежує час їх виконання, та могли відновлювати своє виконання. Але загалом, враховуючи дуже явний стан машини, збереження стану потоку виглядає дуже просто. І взагалі, цікаво спробувати компілювати Erlang у SECD (для цього, в принципі, все є, за винятком tuples, а з рядками у мене уже все краще, ніж у BEAM).Можливо, маячня, але подумалось, що можна реалізувати контроль над ефектами у мові як обмеження неймспейсів, до яких має доступ функція. Строго (і по темі SECDScheme) кажучи, створити віртуальний модуль io, куди зібрати всі ті функції, які б у Хаскелі були в IO.

Правда, один абстрактний підводний камінь я уже ніби бачу — модулі це множини функцій у наївному розумінні, так що це типізація у наївній теорії множин (правда, не сказав би, що я багато розумію в теорії типів). Із практичних наслідків — що незрозуміло, чи всі комбінації ефектів матимуть сенс і наскільки гнучкий такий механізм. Покритикуйте, будь-ласка (можливо, хтось уже натрапляв на якусь студентську спробу склепати «монади на модулях»).