sicp

destruct them all

Є, значить, тут теоремка із першого розділу Software Foundations:

Theorem andb_eq_orb:
 forall (b c : bool), (andb b c = orb b c) -> b = c.Collapse )

Підкажіть новачку, що тут не так.

P.S. simpl допоміг, цікаво, перечитаю про різницю між ним і reflexivity.
P.P.S. Довелось ще поборотись із зведенням false = true -> true = false, неочевидний трюк: intro H. rewrite H.. В результаті таки довів (хоч і почуваюсь індусом, який пише на Coq):
Collapse )
root

Намалювати таблицю в blaze-html або Пригоди Червоної Шапочки в страшному лісі хаскельних абстракцій

Їхав я вчора у поїзді, зі мною був нетбучик, і потягло мене на красноглазіє. Як клепати простий серверок на Happstack, який вміє генерувати html за допомогою blaze-html, я пам’ятав, і вирішив швиденько накидати клієнт-серверний морський бій.

В процесі цього дійства я зрозумів, що ніхріна не розумію, як поводитись із ajax-запитами і без інтернету не можу навіть написати ajax-запит на jQuery, а тому написання самого морського бою відклалось, тому що я почав розбиратись із Request із Happstack.Server, і я завів окремий хендлер, який скидав інформацію про запит приблизно так:

import qualified Text.Blaze.Html5 as H
-- ...

reqinfo = do
  rq <- askRq
  ok $ toResponse $ H.html $ H.body $
   H.table $ do
     H.td $ (H.tr (H.toHtml "peer:")  >> 
         H.tr (H.toHtml $ show $ rqPeer rq))
     H.td $ (H.tr (H.toHtml "query:")  >> 
         H.tr (H.toHtml $ show $ rqQuery rq))
     H.td $ (H.tr (H.toHtml "cookies:") >> 
         H.tr (H.toHtml $ show $ rqCookies rq))І тут мені захотілось дивного renderTable :: H.ToMarkup a => [[a]] -> H.Html, який би просто брав [["peer", show $ rqPeer rq], ["query", show $ rqQuery rq]] і малював цю табличку в html.

Collapse )
shadow

Агностическое, музыкой навеяло

Originally posted by spamsink at Агностическое, музыкой навеяло
Идет по улице человек, вдруг видит синагогу. Останавливается, расстилает припасенный коврик, бухается на колени задом кверху, и в этой позе крестится на нее и так, и эдак, и по-всякому. Потом встает, сворачивает коврик, и идет себе дальше. Любопытные прохожие его спрашивают, к какой религии он принадлежит.
- Агностик я, - отвечает он.
- А что это ты тут такое только что выделывал?
- Видите ли, недосуг мне во всех этих религиях разбираться, не вижу между ними разницы.
- Тогда зачем?
- Не повредит.
shadow

Дніпропетровськ

Мої враження про Дніпропетровськ діляться на три частини: абсолютно космічна набережна, яка з першого погляду зносить дах; брутальна, але смілива радянська архітектура багатьох серйозних будівель; тихі вулички і старі будинки.

Отже, по черзі.

Чорт, хочу в Київ таку набережну!Collapse )

Collapse )

Collapse )
shadow

Як вчити китайську

0) Упоротись^W Зібрати весь свій інтелектуальний мазохізм; вивчення китайської мови дає результат повільно і мало, треба бути готовим, що і через немалий час віддачі буде в кілька разів менше, ніж від вивчення якої-небудь індоєвропейської; для переходу хоч на якийсь наступний рівень часто треба вибудовувати немаленький фундамент та терпляче відрощувати нові частини мозку; приготуватись до довгого процесу і бути готовим займатись цим в основному заради процесу. Класичний есей на тему: Why Chinese is so damn hard. З другого боку, те, наскільки вона дається нелегко і самим китайцям, трохи втішає.

Також слід бути готовим, що вивчення putonghua, 普通话, пекінського діалекту — це не вивчення усіх китайських мов. Також слід вибрати тип писемності, на якому хочеться зосередитись: simplified characters (简体字), які використовуються на материковому Китаї, або сингапурські/гонконгські/тайванські/часто спільні з японським Кандзі традиційні ієрогліфи (繁体字). Я схалявив і вибрав спрощені (починати краще із простішого), хоча для спілкування з китайськими діаспорами були б краще традиційні.

Також слід бути готовим, що замість «просто звучання» (по якому в європейських мовах хоч якось можна написати слово) є три практично незалежні атрибути: письмовий вигляд слова, тони його складів, фонетичне звучання, які треба зв’язувати в голові самостійно (подібно до того, як із англійською listening, reading, translating, speaking — це чотири досить незалежних вміння).

Треба бути готовим, що без постійної практики навіть добре знайомі ієрогліфи будуть постійно вилітати із голови або плутатись із схожими (壬/王/主, 请/ 青/ 请 ), в ієрогліфах будуть забуватись графеми (наприклад, у «газета», 报纸, я довго не міг запам’ятати ліву частинку першого ієрогліфа), начебто знайомі тони будуть плутатись і т.д. Але, думаю, це справедливо (можливо, не настільки сильно) для вивчення будь-якої мови.

1) Купити самовчитель китайської із аудіо: я купив якийсь український (зараз його під рукою немає, тому автора не скажу)[1], виклад буває послідовний, буває не дуже (вживати один і той самий ієрогліф спочатку в традиційній, потім у спрощеній формі без пояснення різниці і приміток — це просто жахливо). Крім того, в тому моєму самовчителі страшно грузили рідковживаними ієрогліфами типу «видовженої давньокитайської сокири» і подібного, можливо, для пояснення графем ієрогліфів, але після деякого часу я зрозумів, що краще фільтрувати слова та ієрогліфи, які можна часто вживати, а рідковживані залишати на пізніше, хоча в порядку мазохізму і входження в колію і варто було помалювати навіть те, що пізніше знабиться рідко.

Тобто перший етап — прочитати загальний опис китайської системи письма та фонетики, зробити в мозку (не?)порожню сторінку для заповнення пізніше.

Ще одна важлива річ: раніше китайські словники та пошук незнайомого ієрогліфа були непрохідним кошмаром, зараз з цим набагато легше: в Google Translate є аудіо-озвучка, є рукописний ввід малюванням ієрогліфа, є ввід по pinyin, латинській транслітерації. Також варто розібратись із комп’ютерними методами введення: для Linux я користуюсь ibus-pinyin, під Маком є чудові готові інструменти включно із розпізнаванням намальованого на тачпаді, про Віндоус нічого сказати не можу. В Android інструменти для рукописного вводу також відносно пристойні.

2) Фонетика. Спочатку різниця між j, q, c, x, z та між -ng, -n, між t/d, p/b здається нереально складною для вловлення, тут можна покладатись лише на те, що воно прийде із досвідом. Так само тони, схоже, їх сприйняття приходить із досвідом і звиканням до їх мелодики, в тому числі і залежно від сполучення тонів (спочатку варто повчитись розпізнавати тони в ізоляції від сусідніх, але це не принесе чіткого впізнавання, схоже, багато чого залежить саме від мелодики в реченні). Похвалитись хоч якимось сприйняттям на слух досі не можу, я цим займався менше, ніж письмом.

3) Хоча б тупим заучуваням навчитись впевнено малювати (і розпізнавати знайомі графеми, частини ієрогліфів) хоча б якусь кількість часто вживаних ієрогліфів і виробити знайому пісочницю, в якій можна гратись із основами китайської граматики (на щастя, граматика дуже проста, як у Ліспів). Тут мені добре допоміг ще один дешевий самовчитель китайської граматики[2].

Далі поки що не знаю, в планах почитати «Китайские сказки по методу Ильи Франка» (тобто сам цей метод там абсолютно безпорадний, але це хороший корпус завершених і немаленьких, але простих текстів).

Для поповнення словникового запасу допомогає вибрати якусь конкретну тематику і виробляти асоціації за один раз всередині невеликого кола речей (дні тижня, пори року, день/ніч, займенники, найпотрібніші дієслова типу 说话, «говорити», 知道, «знати», 喜欢 “like", «писати», «слухати», «газета»/«книжка», і т.д. Одним словом, у освоєнні слів краще бути креативним і придумувати напрямок самому, тому що в самовчителях часто впихують слова, які все одно не запам’ятаються.

Хочу на якісь курси також, живе спілкування може сильно допомогти (а може і ні, не знаю, чи я готовий).

А взагалі процесом я поки що задоволений і інопланетянське відчуття від того, як дивно і по-незвичному цементується в мозку китайська, дуже приємне.

P.S.
[1] — В. П. Чорнобай, О. С. Лосєв. Китайська мова (початковий курс) - К.: «Знання», 2008
[2] — А. П. Кошкин, Грамматика китайского языка с пояснениями и упражнениями/汉语语法简介和练习 — М.: АСТ, 2007
bartson

Мій лінгвістичний профіль

Тест російського пасивного словникого запасу: http://www.myvocab.info

Ваш пассивный словарный запас — 91100 слов. На миллион прочитанных слов в среднем 693 будут вам незнакомы. Чтобы встретить незнакомое слово, вы должны прочитать примерно 5 страниц текста.


Думаю, в режимі повністю безкомпромісної чесності було б поменше.English vocabulary test at http://testyourvocab.com/ :

Your total vocabulary size is estimated to be:
21,900
words

( http://testyourvocab.com/result?user=3813854 )Ну і тут все досі печально (втім, цілком передбачувано), початковий рівень:

MyChineseIgnorance
shadow

Заголовки филологических желтых газет

Originally posted by carolinknekt at Заголовки филологических желтых газет
Оригинал взят у murzind в Заголовки филологических желтых газет
Оригинал взят у evizvarina в Заголовки филологических желтых газет
Оригинал взят у simplizissimusв Заголовки филологических желтых газет
Оригинал взят у demian123в Заголовки филологических желтых газет
По наводке http://tallen.livejournal.com/691886.html#t8195758.
Автор: http://danefae.livejournal.com/55564.html

ФАСМЕР СЖЁГ ПЯТЫЙ ТОМ СЛОВАРЯ
ПАДУЧЕВА ЗАЖИГАЕТ С АРУТЮНОВОЙ. СВИДЕТЕЛЬСТВА ОЧЕВИДЦЕВ
АКАНЬЯ НЕ СУЩЕСТВУЕТ
ЗАЛИЗНЯК НИКОГДА НЕ БЫЛ В НОВГОРОДЕ
КИБРИК ПРИДУМАЛ АРЧИНСКИЙ ЯЗЫК
ЩЕРБА ПРИЗНАЛ "Ы" ФОНЕМОЙ ЗА ВЗЯТКУ
РУССКИЙ ЯЗЫК УМЕР
НИКОЛАЕВА РАЗДЕЛАСЬ ДЛЯ "ВОПРОСОВ ЯЗЫКОЗНАНИЯ"
МАРИЯ ШРАЙБЕР ПРОТИВ МИНОБРАЗОВАНИЯ: "Я НЕ СОБИРАЛАСЬ ИЗУЧАТЬ МЁРТВЫЙ ЯЗЫК!"
А.А. ЗАЛИЗНЯК - ЖЕНЩИНА?
ХАСПЕЛЬМАТ ПРИЗНАЛСЯ, ЧТО ПО НОЧАМ ЗАНИМАЕТСЯ МИНИМАЛИЗМОМ: ИНТИМНЫЕ ФОТО
НА RAPIDSHARE ЗАЛИЛИ ОБРАЗ ФЕСТСКОГО ДИСКА. ПРАВООБЛАДАТЕЛИ ТРЕБУЮТ
ВОЗБУЖДЕНИЯ УГОЛОВНОГО ДЕЛА
ДИХОТОМИЯ СОССЮРА ИЗЛЕЧИМА?
РОЗЕНТАЛЬ ОПЯТЬ ПРОПУСТИЛ ЗАПЯТУЮ
ХОМСКИЙ И ЧОМСКИЙ - БЛИЗНЕЦЫ-БРАТЬЯ? (ФОТО)
КОМУ БЫЛО ВЫГОДНО ПАДЕНИЕ РЕДУЦИРОВАННЫХ?
ПУТИН: "ЧЕТВЕРТОЙ ПАЛАТАЛИЗАЦИИ НЕ БУДЕТ"
СМИРНИЦКИЙ И АХМАНОВА: ЛИПГАРТ РАСКРЫВАЕТ ПОДРОБНОСТИ
СТАРОМОСКОВСКОЕ ПРОИЗНОШЕНИЕ: ШОКИРУЮЩИЕ АУДИОЗАПИСИ
"УРСС" ИЗДАСТ ВСЕ ПОСТЫ sergej_krylov'А В ТВЕРДОМ ПЕРЕПЛЕТЕ
ГЛОКАЯ КУЗДРА БУДЛАНУЛА БОКРА! СКОРАЯ ОПОЗДАЛА
УНИВЕРСАЛИИ ЗА ОТКАТ: СЕНСАЦИОННЫЕ РАЗОБЛАЧЕНИЯ ЛИНГВИСТОВ-ОБОРОТНЕЙ
LEVIN & RAPPAPORT HOVAV - ПСЕВДОНИМ ПАДУЧЕВОЙ?
БАРТ ПРИЗНАН ВИНОВНЫМ В СМЕРТИ АВТОРА
"СЕМИОТИЧЕСКИЕ РЯДЫ" - НОВЫЙ ТОРГОВЫЙ ЦЕНТР ОТКРЫВАЕТ ДВЕРИ
ЦИК БУДЕТ БОРОТЬСЯ С ПЕРЕЖИТКАМИ ПОЛНОГЛАСИЯ
700 МЕТРОВ С ГАКОМ. КОНГРЕСС ЛЕКСИКОГРАФОВ УПРАЗДНИТ ОБОРОТНОЕ 'Э'
МИНЦ ОТОРВАЛАСЬ В ДИАЛЕКТОЛОГИЧЕСКОЙ ЭКСПЕДИЦИИ (ОТКРОВЕННЫЕ ФОТО)
ЗВЕГИНЦЕВ ЖАЛЕЕТ ОБ ОСНОВАНИИ ОСИПЛА
"ГУМБОЛЬДТ - ЭТО КТО?" ПОТЕБНЯ НЕ ПРИЗНАЕТ ОБВИНЕНИЯ В ПЛАГИАТЕ
ТЮТЧЕВА ПРИДУМАЛ ПУМПЯНСКИЙ. СВИДЕТЕЛЬСТВА ОЧЕВИДЦЕВ
НЕСТОР ВСЁ СПИСАЛ ИЗ «ЯНДЕКСА»: СОРМ-2 И ДРЕВНЕРУССКАЯ ТЕКСТОЛОГИЯ
ДЕВОЧЕК ЗАСТАВЛЯЛИ СПРЯГАТЬ БЫСТРО (ФОТО)
ХОМСКИЙ ПРИЗНАЛ, ЧТО ГЕНЕРАТИВНАЯ ГРАММАТИКА - ТАЙНОЕ ОРУЖИЕ ЦРУ
СЕРГЕЙ АВЕРИНЦЕВ ТАЙНО ПИСАЛ СТАТЬИ В "СЛОВАРЬ АТЕИСТА"!
КОНСПИРОЛОГИЧЕСКИЙ СЕРИАЛ «ОППОЗИЦИЯ РУССКИХ СОГЛАСНЫХ»
ПОЛНАЯ ПОТЕБНЯ (17 ФОТО)
ВЕСЕЛОВСКИЙ: МЫ ПРОВЕЛИ ЭТОТ ВЕЧЕР НА ВИЛЛЕ...
КАК СДЕЛАНА ШИНЕЛЬ ГОГОЛЯ: ОТКРОВЕНИЯ ФОРМАЛИСТА
ПОЛИВАНОВА ПОИЗДЕВАЛАСЬ НАД ПАПАРАЦЦИ. ЗАПРЕЩЕННОЕ ВИДЕО
ОРИГИНАЛЬНЫЕ ДИССЕРТАЦИИ ПО СИНТАКСИСУ ЗА 15 МИНУТ!
БАРБАРА ПАРТИ СНИМЕТСЯ В "АКТУАЛЬНОМ ЧЛЕНЕНИИ"
КАК СОБЛАЗНИТЬ ЛИНГВИСТА? ЭКСКЛЮЗИВНЫЕ РЕЦЕПТЫ ОПЫТНОГО НОСИТЕЛЯ
ФОНЕТИСТАМ ЛУЧШЕ НЕ ТРОГАТЬ КЛИКСОВ: НАШ ГОРОСКОП НА СЛЕДУЮЩУЮ НЕДЕЛЮ
АКАДЕМИК СТРУВЕ РАЗОЧАРОВАЛСЯ В ШУМЕРАХ
АРЕСТОВАН ГЛАВА СЕКТЫ ТЮТЧЕВЕДОВ
В КАЗАНИ СПЕКУЛИРУЮТ ИМЕНЕМ БОДУЭНА ДЕ КУРТЕНЕ
ВЯЧ. ВС. ИВАНОВ: АНАТОЛИЙСКИЕ ЯЗЫКИ НЕ ИНДОЕВРОПЕЙСКИЕ
ГАМКРЕЛИДЗЕ НЕ ЗНАЕТ ГРУЗИНСКОГО ЯЗЫКА
ЖИВОВ НАКОНЕЦ ВЫУЧИЛ ЦЕРКОВНОСЛАВЯНСКИЙ
ЖИРМУНСКИЙ БОИТСЯ ПИСАТЬ ОБ АХМАТОВОЙ
ЗА ОПЕЧАТКИ В КНИГЕ СТАЛИНА МАРКСИЗМ И ВОПРОСЫ ЯЗЫКОЗНАНИЯ ПОПЛАТИТСЯ
ИНСТИТУТ РУССКОГО ЯЗЫКА
КТО ПОВЕДАЛ СЕЛИЩЕВУ О КИРИЛЛЕ И МЕФОДИИ?
ЛЕОНТЬЕВ ОБЪЯВИЛ ПСИХОЛИНГВИСТИКУ ЛЖЕНАУКОЙ
ОРГИИ МЛАДОГРАММАТИКОВ
О.М. ФРЕЙДЕНБЕРГ И АКАДЕМИК МАРР: ФОТО

РЕМА И ТЕМА - ТАК НАЗВАЛИ БИОЛОГИ ЩЕНКОВ, ПОЯВИВШИХСЯ НА СВЕТ ПУТЕМ АКТУАЛЬНОГО ЧЛЕНЕНИЯ
***
ЩЕРБА ДОИГРАЛСЯ (ШОКИРУЮЩИЕ ФОТО)
***
БЕСЧЕЛОВЕЧНЫЙ ЭКСПЕРИМЕНТ ГЕНЕТИКОВ: СЕМАНТИЧЕСКИЕ ПОЛЯ ЗАСЕЯНЫ БРЮКВОЙ
***
СЛЕДСТВИЕ УСТАНОВИЛО: ПЕРВОЕ ГЕРМАНСКОЕ ПЕРЕДВИЖЕНИЕ СОГЛАСНЫХ – РЕЗУЛЬТАТ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ РУССКИХ ПЕРЕДВИЖНИКОВ. ЗАКОН ГРИММА БУДЕТ ПРИМЕНЕН СО ВСЕЙ СТРОГОСТЬЮ
***
СПРОС РОЖДАЕТ ПРЕДЛОЖЕНИЕ. НОВОЕ ПОНИМАНИЕ ГЕНЕРАТИВНОЙ ЛИНГВИСТИКИ
***
ВИНОГРАДОВ ЗАПНУЛСЯ О ПРЕДМЕТНО-СМЫСЛОВОЙ УЗЕЛ. ХРОНИКА С МЕСТА СОБЫТИЙ
***
"И ВСЕ-ТАКИ ПРЕФИКС - ЧАСТЬ РЕЧИ": ОТКРОВЕНИЯ АК. ШАХМАТОВА

shadow

Как читать про Авакова

Originally posted by bvlb at Как читать про Авакова
Оригинал взят у atytarenko в Как читать про Авакова
Взбесившиеся интернет-принтеры поливают Авакова грязью массово, и абсолютно не аргументированно, в точном соответствии с принципами геббельсовской (и российской) пропаганды. При чем в ряды критиков вливаются новые, и часто казавшиеся умными и независимыми люди. В общем в медиа происходит настоящая вакханалия.
Чтобы в этом мутном потоке разобраться нужно очень четко понимать одну вещь: Аваков и прокуратура напали на мафиозно-коррупционный бизнес, по сравнению с которым Аль-Капоне просто мелкий лавочник. При чем напали не сами, а вероятно в координации с ФБР. Речь идет о газе, аресте Бакулина, задержании Фирташа, и арестах в ВЕТЭК. Чтобы понимать масштаб: Росукрэнерго зарабатывало для своих реальных владельцев ОДИН МИЛЛИОН ДОЛЛАРОВ ЧИСТО СПЕКУЛЯТИВНОЙ ПРИБЫЛИ В СУТКИ. И это только Росукрэнерго. А были еще Еврал Транс Газ (живой, кстати), схемы вокруг харьковских соглашений (как Вы думаете, почему Янукович только симулировал попытки снизить цену?), ВЕТЭК, и масса других схем воровства. Зимой 2004-2005 года 5млрд.кубов растаяли без следа, до сих пор ищут. В этом бизнесе задействован и Кремль, и три предидущих президента Украины, и многие лица и компании в Украине, России, Венгрии, Польше, Австрии, Латвии, Туркменистане и даже Италии, русская и итальянская мафия, и так далее, не говоря о банковской стороне. Именно эта долгоиграющая афера привела к власти Януковича, забросила Тимошенко в тюрьму, убила надежду после Оранжевой Революции, и в итоге привела к Майдану. Сейчас есть уникальный шанс ее прекратить и почистить газовый сектор.
Когда под угрозой такие лица и в игре такие суммы, любые деньги и ресурсы будут задействованы чтобы Авакова остановить. Это относится и к погупке блогеров оптом и в розницу, и к организации массовой травли в СМИ, и к угрозам жизни, к любым провокациям, и к предложениям взяток любого размера. С Аваковым похоже у них облом: не берет. Такое бывает. Если бы брал, уже бы все свернули.
Потому я призываю дать человеку спокойно работать, и ко всем публикациям о нем относиться с пониманием того, что огромные деньги и ресурсы вкладываются в покупку прессы теми, для кого он реально опасен.