?

Log in

No account? Create an account
Previous Entry —>другу Next Entry
(void)
bartson
dmytrish
У мене сьогодні був день тикання паличкою в IDE.

IntelliJ Idea


— ставив на випадок, якщо захочеться порозбиратись із Скалою (та і з Java непогано було б познайомитись ближче, хоча б заради JVM). Стало не без бубна:
  1. під лінукс іде архів, який треба розпакувати, далі запускається все саме, але коли я наставив плагінів, Ідея почала зависати при запуску, довелось вивчити, що плагіни ставляться в ~/.IdeaIC13/config/plugins і лінійним перебором визначити, що це все IDLua);

  2. під мак є інсталятор, але перший запуск закінчується тим, що просить встановити JDK6 (при тому, що в мене уже Oracle JDK8 встановлений), щось кудись лізе і ніби встановлює, але наступного разу відбувається те саме. Виявилось, що лікується редагуванням JVMVersion у /Applications/IntelliJ Idea 13.../Contents/Info.plist із 1.6 до 1.8, а далі все чудово працює.


А загалом враження досить приємні, є плагіни практично під усе, що завгодно (Erlang, Scala, Clojure, Bash, Ocaml (глючний), Lua, і — неймовірно! — Haskell, Elixir і Rust! Правда, думаю, що на рівні vim, підсвітка синтаксису). Інтерфейс достатньо мінімалістичний, плагін IdeaVim присутній (хоч ніщо так не бісить, як імітація Віма, в якій відсутні половина звичних команд), інтеграція із командним рядком хороша (термінал Alt-F12 або ⌥-F12, плагін ShellProcess для натравлювання команд шела на виділений текст). Шрифти під лінуксом як для Java-приблуди просто божественні, Darkula look&feel приємний.

fpcomplete.com


Знімок екрана 2014-08-29 о 01.57.08
Недавно пробігав пост, що вони полегшили життя для безплатного користування, вирішив ще раз подивитись, як прогрес. Виглядає відносно гламурно, vim-mode присутній, але недороблений (Ctrl-F є, а Ctrl-B уже зайнятий переходом до визначення, причому як повернутись, неясно, Ctrl-O не працює; Ctrl-E/Y не працюють), проекти із гітхаба експортуються на ура. Загалом функціональність Віма+hasktags+haskellmode-vim присутня (перехід до визначення, тип виразу під курсором); так і не знайшов способу просто запустити ghci і гратись із repl`ом, обов’язково потрібен деплой або запуск бінарника.

Ще я зрадів, що тепер можна буде програмувати на Хаскелі на планшеті, але радість була сильно передчасною: на 7" html layout сильно поплив і з мобільних пристроїв сайт практично неюзабельний (а в цьому ж і основна сіль хмар, нормальна робота з недокомп’ютерів), а з розгорнутою клавіатурою зрозуміти, що на екрані, взагалі неможливо. Печаль.


  • 1
Ну, в целом, повезло. Трахаться с превращением сбт-проекта в интелиджейский бывает не всегда так весело.

Ну и к интелиджею нужна определенная привычка. Хотя, я им все делаю, что не скриптами.

ЗЫ: а ты что, украинский понимаешь? :)

Обучаюсь постепенно. Я ж эспресо и громадске слушаю.

Я ще не зайшо́в так дале́ко! Так що у ме́не все попе́реду.

Edited at 2014-08-29 12:38 pm (UTC)

Ну, ждем продолжения!

По поводу планшета
1) В любом случае нужна нормальная, физическая клавиатура, а не экранная. Асусовские трансформеры, Win-планшеты и т.п. - подойдут более чем.
2) Если есть желание программировать на планшете - то не нужно заморачиваться со всякими cloud-ide в альфа-версиях. Юзай RDP или аналог (рас уж разговор о Линуксах и Маках) - с головой хватает.

Edited at 2014-08-29 11:55 am (UTC)

1) не проблема, у мене є usb-otg кабель, через який я підключаю до Nexus 7 фізичну клавіатуру, правда, це не мобільне рішення, коли клавіатура вдвічі більше за сам планшет. Ну і bluetooth-клавіатури це краще, ніж нічого.

2) да, я так і програмував в основному (по ssh), коли не було зайвого комп’ютера під руками. Але в Terminal IDE на диво нормальне юніксове середовище, там навіть сішний компілятор іноді працює; навіть намагався скомпілювати hugs, скомпілював, залишилось ще додебажити, чому бінарник не запускається.

  • 1